Neurologia

I niech cię już o nic głowa nie boli – specjalistyczne sposoby leczenia migren i bólów kręgosłupa. Leczenie jest złożonym zagadnieniem i w tym przypadku najważniejsze jest postawienie właściwej diagnozy. Postępowanie lecznicze różni się w zależności od wykrycia przyczyn dolegliwości. Bóle kręgosłupa są najczęstszą dolegliwością XXI wieku nawet w bardzo młodym wieku. Konsultacja ze specjalistą neurologiem jest pierwszym elementem procesu diagnostycznego i początkiem leczenia.  

Specjalistyczne sposoby leczenia migren i bólów kręgosłupa.

Migrena potrafi wyłączyć z życia nawet na kilka dni. Pulsujący, zwykle jednostronny ból, nasilający się pod wpływem wysiłku fizycznego i przeżywanych emocji, któremu towarzyszyć może światłowstręt i torsje, czynią z nas jednostki niezdolne do normalnego funkcjonowania na czas ataku choroby. Na szczęście istnieje wiele specjalistycznych zabiegów, które mogą ograniczyć dokuczliwość migren, a nawet całkowicie je wyeliminować.

Migrena do zmniejszenia

Najciekawszym sposobem leczenia migreny w gabinecie neurologicznym jest wykorzystanie botoksu do rozluźnienia mięśni uciskających nerwy odpowiedzialne za powstawanie migreny. Leczenie botoksem, podobnie jak wszelkie opisane tu zabiegi wymaga przeprowadzenia wcześniej szczegółowego wywiadu przez profesjonalnego lekarza – neurologa oraz wykonania badań, pozwalających na określenie, które partie mięśni stanowią przyczynę problemu. Zabieg przynosi pierwsze efekty już po tygodniu i zapobiega kolejnym migrenom na około pół roku. Wtedy należy go powtórzyć.

Zdarza się, że odczuwany ból nie jest spowodowany migreną, a jego źródłem jest nacisk, wywierany na szyjny odcinek kręgosłupa. W takim wypadku zbawiennym zabiegiem może się okazać mezoterapia przeciwbólowa kręgosłupa. Polega ona na miejscowym podaniu małych dawek leku w okolicach kręgosłupa. Zabieg ten pozwala na ominięcie drogi tradycyjnej, prowadzącej przez przewód pokarmowy, co skutkuje zmniejszeniem dawki potrzebnego leku i działaniem bezpośrednio na schorzenie.

Kręgosłup

Innym działaniem, które wykwalifikowany neurolog może podjąć w przypadku przewlekłego bólu, jest blokada nerwu. Polega ona na zatrzymaniu przewodzenia w nerwie, odpowiedzialnym za ból. Ma ona zbawienny wpływ na osoby, skarżące się na przykład na rwę kulszową. Blokada nerwu kulszowego sprawia, że nie odczuwają one bólu i mogą w dalszym ciągu prowadzić normalne życie. Istnieje wiele metod leczenia bólu spowodowanego nieprawidłowościami w układzie nerwowym. Ból nie musi być więc towarzyszem życia, wystarczy zasięgnąć profesjonalnej pomocy.

Zarezerwuj wizytę on-line

Wybierz swojego ulubionego lekarza i skorzystaj z kalendarza aby zarezerwować wizytę. Możesz od razu ją opłacić online albo na miejscu w placówce myMed.

Dr n. med. Jarosław Zagórski

Neurolog i lekarz medycyny estetycznej.

Tytuł

Doktor nauk medycznych

Specjalizacja

W klinice lekarskiej myMed przyjmuje jako lekarz neurolog lecząc migreny toksyną i bóle kręgosłupa metodą blokady i mezoterapii oraz jako lekarz medycyny estetycznej.

Rezerwacja online

czerwiec 2022
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Opłać wizytę bez rezerwacji

Teraz w klinice lekarskiej myMed masz możliwość wykupienia płatnej wizyty u lekarza bez rezerwacji terminu. Szybko i wygodnie zagwarantujesz sobie dostępność wizyty a termin możesz ustalić w terminie późniejszym drogą telefoniczną 573 010 100 lub mailową: rejestracja@mymed.com.pl 

Konsultacja neurologiczna

Konsultacja

200 zł/wizyta

Blokada stawu krzyżowo-biodrowego

250 zł/zabieg

Mobilizacja mięśni przykręgosłupowych

Terapia manualna

250 zł/zabieg

Blokada nerwu kulszowego (Langego)

250 zł/zabieg

Mezoterapia przeciwbólowa

 400 zł/kręgosłup 1 odcinek

Mezoterapia przeciwbólowa

700 zł/kręgosłup 2 odcinki

Mezoterapia przeciwbólowa

900 zł/kręgosłup 3 odcinki

Leczenie migreny toksyną

2000 zł/zabieg

Adres Kliniki

ul. Wolność 2,

01-018 Warszawa

Płatności